Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 8 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 26, 2019 9:10 pm 
Χωρίς σύνδεση
3rd gear (χαλικόπληκτος)

Μετα απο 7χρονια συμβιωσης με το Ravακι ηρθε η ωρα του αποχωρισμου. Πληρως ικανοποιημενος απο την αξιοπιστια του. Δεν μου χαλασε ποτε χατηρι μεσα σε λογικα πλαισια.Αλλαζω αυτοκινητο μονο κ μονο γιατι μετα απο λιγα χρονια το βαριεμε.Εντος ολιγων ημερων θα ειμαι κατοχος ενος mitsubishi eclipse cross cvt 4WD.Πιστευω λογω γιαπονεζικης κατασκευης οτι θα ειναι εξ ισου αξιοπιστο.Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολη την παρεα του RAV4club.gr που με βοηθησε σε πολλες αποριες μου.Καλη συνεχεια.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 04, 2019 1:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
6th gear (λασποτρελλλαμένος)

Εγώ ακόμα να βαρεθώ το δικό μου. Μόνο με μεταχειρισμένη X5 θα το άλλαζα ή το καινούριο RAV4. --l

Καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα με το eclipse. Θα εξοικονομείς χρήματα και από τα τέλη, από όσο υπολόγισα, 395,85€ το χρόνο. Δεν είναι κι άσχημα.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 04, 2019 2:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
6th gear (λασποτρελλλαμένος)
Άβαταρ μέλους

Καλορίζικο maki!

Ναι, κι εγώ όταν σκέφτομαι με τί θα άλλαζα το RAV4 Mk3 μου, πάλι Mk3 μεταχειρισμένο σκέφτομαι... (το οποίο είναι η αλήθεια πως ακούγεται βαρετό, αλλά έχει φανταστική πρακτικότητα το αμάξωμα για 4μελή οικογένεια + 1 μεγάλο σκύλο).

Τα Mk4 και Mk5 δείχνουν πιο γυαλιστερά κι εξελιγμένα, αλλά δεν έχουν την ρεζέρβα εξωτερικά πίσω (τεράστια η χρηστικότητα του χώρου καταπακτής που εξοικονομείται, κρύβει το υγραέριο) και το Mk2 δεν έχει επαρκή χώρο αποσκευών.

Οπότε κι εγώ σαν τον σύντεκνο meco, μόνον με μεταχειρισμένη X5 ή ML θα το άλλαζα (να χωράει το κλουβί του σκύλου σε βάθος 8-) ). Επειδή όμως αυτά όλα είναι ακριβά, με βλέπω να τσιμπάω κανένα RAV4 Mk3 CVT με λίγα χιλιόμετρα... Αλλάζοντας το υγραέριο από το παλιό στο νέο μεταχειρισμένο, χαλάλι τα τέλη κυκλοφορίας.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 05, 2019 5:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
3rd gear (χαλικόπληκτος)
Άβαταρ μέλους

Καλορίζικο το νέο όχημα! Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 05, 2019 9:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
3rd gear (χαλικόπληκτος)

Σάς ευχαριστώ πολύ όλους. Το πήρα το νέο μέλος. Είναι πιο ζωηρό από το Rav με πολλά μπιχλιμπίδια ηλεκτρονικά κλπ. Από χώρους αποθήκευσης όμως το Rav δεν παίζεται. Επίσης (σημαντικό) δεν έχει ρεζερβα κ σού πουλάνε μία εκτάκτου ανάγκης γιατί αν αγοράσεις κανονική ζάντα-λάστιχο σηκώνετε πολύ το πάτωμα τού πορτ μπαγκαζ. Τέλος το Ravακι θα είναι πάντα μια όμορφη ανάμνηση για τις ωραίες στιγμές που μάς χάρισε.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 09, 2019 4:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Τοποθεσία: Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
@maki
Καλοτάξιδο το νέο απόκτημα. :wink:

@kalapodi
kalapodi έγραψε:
[...]
Ναι, κι εγώ όταν σκέφτομαι με τί θα άλλαζα το RAV4 Mk3 μου, πάλι Mk3 μεταχειρισμένο σκέφτομαι... (το οποίο είναι η αλήθεια πως ακούγεται βαρετό, αλλά έχει φανταστική πρακτικότητα το αμάξωμα για 4μελή οικογένεια + 1 μεγάλο σκύλο).
[...]
Επειδή όμως αυτά όλα είναι ακριβά, με βλέπω να τσιμπάω κανένα RAV4 Mk3 CVT με λίγα χιλιόμετρα... Αλλάζοντας το υγραέριο από το παλιό στο νέο μεταχειρισμένο, χαλάλι τα τέλη κυκλοφορίας.

Με βάζεις σε σκέψεις! :P

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 19, 2019 1:15 am 
Χωρίς σύνδεση
3rd gear (χαλικόπληκτος)

Βαγγέλη ευχαριστώ. Αααα μην ξεχάσω. Το cvt σφυρίζει όπως στο Rav.Ειναι το κουσούρι τούς φαίνεται.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 29, 2019 9:04 am 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Τοποθεσία: Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Δε βαριέσαι...
Αφού κανένα CVT δεν ακούστηκε να έχει βγάλει πρόβλημα μέχρι τώρα, το κελάηδισμα δεν μας χαλάει. :P

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 8 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση