Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Ανακοινώσεις

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποκλεισμοί χρηστών
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 02, 2012 2:08 am 
Χωρίς σύνδεση
6th gear (λασποτρελλλαμένος)
Άβαταρ μέλους

evankouros έγραψε:
& πώς θα πάρει "κλασομπανιεΡαβ"... & γελάει με τα άπειρα προβλήματα που διαβάζει ότι έχει το RAV... & "ΓΑΜΩ τα αμαξια και την ''αξιοπιστια'' Τογιοτα !!!"!

evankoure είσαι σκληρός: και οι homo neaderthalensis έχουν ψυχή! :[bar

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 02, 2012 2:25 am 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Τοποθεσία: Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
"Καφενείο"... :mrgreen:

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Νοέμ 02, 2012 4:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Τοποθεσία: Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
evankouros έγραψε:
Αποκλείστηκε το "ντεμέκ μέλος" με username Εικόνα "Looking_4_Rav_4" Εικόνα, λόγω υβριστικής/προκλητικής συμπεριφοράς του προς εμένα, το R4C, ακόμη & τα... RAV4!

Σημειώνω πως είναι η πρώτη φορά που αποκλείω/διαγράφω από forum μέλος το οποίο δεν είναι spambot & ελπίζω να μην χρειαστεί να το ξανακάνω. 8-)

Και χαίρομαι :) που επαναφέρω τον Εικόνα"Looking_4_Rav_4"Εικόνα στο R4C, λόγω επαρκών εξηγήσεων που μου έδωσε με pm. 8-)

Περαιτέρω επεξήγηση για όποιον ενδιαφέρεται:
Μετά από μια νέα προσωπική επίθεση που έκανε ο "Looking_4_Rav_4" (ξαναpostαρε παρά του ban που έκανα - δεν ξέρω πώς/γιατί δεν έπιασε, αλλά δεν θα το εξετάσω γιατί ποσώς μ' ενδιαφέρει) κατόπιν της οποίας διέγραψα άμεσα όλα μαζί τα post του (κρατώντας copy), μου έστειλε pm στο οποίο εξηγούσε ότι πρόκειται για παρεξήγηση, τους λόγους που ώθησαν σ΄αυτή & ζητούσε συγγνώμη για τα επιθετικά post του. Ζητούσε μάλιστα να ξαναεμφανιστεί post του σχετικό με την υδρογονοκίνηση.
Φυσικά αποδέχτηκα τη συγγνώμη (παρεξηγήσεις μεταξύ ατόμων που δεν γνωρίζονται εύκολα γίνονται & γρήγορα πρέπει να ξεπερνιούνται - δεν έχουμε τίποτε να χωρίσουμε/μοιράσουμε 8-) ) & με χαρά τον υποδέχομαι & πάλι στο R4C (ελπίζω μόνιμα & με πιο προσεκτικές εκφράσεις πλέον :mrgreen: ).

Όσον αφορά τη γενικότερη θεώρηση μου για την αποφυγή παρεξηγήσεων:
Όταν ισχύει το "δεν με ξέρεις, δεν σε ξέρω", καλό είναι να προσέχουμε τι γράφουμε & να μην προκαλούμε ο ένας τον άλλο.
Τα "παλιά" μέλη σ' ένα forum (π.χ. το R4C) γνωρίζουν τα χνώτα ο ένας του άλλου & δεν παρεξηγούν τα διάφορα τσιγκλίσματα & "ξυσίματα στη γκλίτσα του τσομπάνη" (θυμηθείτε το πρόσφατο "πρόχειρο διαγώνισμα" στον Τάσο-"tarirs" γι' αυτό το θέμα :mrgreen: (^^) ).
Όταν όμως ένα "νέο" μέλος που δεν το γνωρίζουμε (όσο καλές προθέσεις κι αν μπορεί να έχει) ξαφνικά αρχίζει & "χώνεται" & "τη λέει" επί προσωπικού (άλλο στα τεχνικά θέματα 8-) ) σε άλλα μέλη, εύκολα δημιουργούνται παρεξηγήσεις (πολύ περισσότερο αν υπάρξει ανάλογου ύφους απάντηση απ' το παλιό μέλος). :roll:
Θέλω λοιπόν ένα ήρεμο/χαλλλαρό/φιλικό κλίμα στα forum που εκτελώ διαχειριστικά "καθήκοντα", αλλά & γενικότερα στη ζωή μου. Φυσικά, όσοι με ξέρουν & τους ξέρω, γνωρίζουν καλά ότι γουστάρω να κάνω & να δέχομαι καζούρα. :P
Αυτό όμως δεν γίνεται έτσι απότομα... πρέπει να μάθεις πάνω/κάτω τα χνώτα του άλλου προτού αρχίσεις την καζούρα (ή/& "να του τη λές").

Εικόνα

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 22, 2012 5:33 pm 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Τελικά όλο μ' αυτόν τον "L4R4" ασχολούμαι, οπότε μετά το pm του που πήρα σήμερα (ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι), αφού τον ευχαρίστησα για την ως τώρα συμμετοχή του στο R4C, του ευχήθηκα να έχει καλές γιορτές & του επέβαλα (προσωρινό) ban για να ξεκουραστεί τέτοιες γιορτινές μέρες & να σκεφτεί αν θέλει να συνεχίσει να postάρει στο R4C μέσα σε κόσμια-χαλλλαρά-μη_επιθετικά/εριστικά πλαίσια... Εικόνα

Δυστυχώς οι διάφορες προειδοποιήσεις που έκανα (εδώ η 1η) δεν έπιασαν τόπο. Εικόνα
Όπου λοιπόν δεν πιάνουν τα λόγια Εικόνα, πιάνουν τα έργα. Εικόνα

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 27, 2012 8:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
6th gear (λασποτρελλλαμένος)
Άβαταρ μέλους

Μάλλον χάρη του έκανες evankoure, ο νους του ήταν συνεχώς στην κόντρα και τη λογομαχία (trolling Εικόνα).

Ας εστιάσει και σε τίποτε άλλο, γιορτές που είναι. Αν και όταν επανέλθει, ελπίζω να είναι πιο μετρημένος και λιγότερο εριστικός με τα όσα γράφει. Ιδίως γιατί δείχνει να καταλαβαίνει 5 πράγματα από οδήγηση στα όρια και από ηλεκτρονικά (αλλά όχι και τον όρο "βέλτιστος", "βελτιστοποίηση", κτλ :wink: )

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 28, 2013 5:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Banαρίστηκε το spambot "honey20" (διαφήμιση ανακαίνισης στην υπογραφή του - είχε postάρει στο θέμα "Προσκληση στο κοψιμο.. της χαλβαδοβασιλοπιτας του "SFC" 2013"). Εικόνα

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Ανακοινώσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com