Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » ΓΕΝΙΚΑ » Νέα Μέλη

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αποχαιρετισμός για την ώρα
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 13, 2017 3:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
2nd gear (καμπίσιος)

Την καλησπέρα μου στην πιο όμορφη παρέα του διαδικτύου.
Όπως πάντα υπάρχει η αρχή, αλλά υπάρχει και ένα τέλος ή αν θέλετε μία αγρανάπαυση :)
Μετά από 10 χρόνια παρεούλα εδώ στο φόρουμ και συμβίωσης με το αγαπημένο μου Ravaki ,e με το οποίο διανύσαμε 160000χλμ έφτασε η ώρα του αποχωρισμού και εχτές παραδόθηκε στον νέο του ιδιοκτήτη και ελπίζω να συνεχίσει να τον ευχαριστεί και αυτόν άλλα τόσα χιλιόμετρα απροβλημάτιστα.
Η αλλαγή του αυτοκινήτου βέβαια θα συνδυαστεί και με αντικατάσταση αυτού αλλά θα είναι άλλης μάρκας αλλά παρόμοιας φιλοσοφίας (SUV) οπότε δεν θα έχουμε την ευκαιρία να τα λέμε από εδώ.
Να είστε όλοι καλά, ενδεχομένως να τα λέμε που και που, υγεία και καλά και ασφαλή χιλιόμετρα να έχουμε.
Μέχρι την επόμενη φορά

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 15, 2017 11:36 pm 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Τοποθεσία: Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Καλοτάξιδο το νέο σου SUV (ποιο;) κι όποτε δεν βαριέσαι εδώ θα 'μαστε. :)

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 22, 2017 4:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
2nd gear (καμπίσιος)

evankouros έγραψε:

Στο αρκουδάκι της Skoda πήγα φίλε evankouros.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 22, 2017 5:58 pm 
Χωρίς σύνδεση
6th gear (λασποτρελλλαμένος)
Άβαταρ μέλους

cmak έγραψε:
evankouros έγραψε:

Στο αρκουδάκι της Skoda πήγα φίλε evankouros.

Ε, ναι, πού αλλού να πήγαινες μετά από RAV4, το Kodiaq εννοείς μάλλον. Τί αρκουδάκι, αρκουδάρα είναι.

Να σου πω κι εγώ λατρεύω το RAV4 Mk3 μου αλλά αν το άλλαζα με καινούριο αυτήν την περίοδο στο ίδιο θα πήγαινα, κυρίως λόγω τιμής αγοράς, κατανάλωσης, φορολογίας και χώρου αποσκευών (σε βάθος).

Μετά από κανένα μήνα αν θέλεις γράψε στην αλυσίδα μηνυμάτων αυτήν μια λίστα από τί σου έχει λείψει από το RAV4 και τί δεν σου έχει λείψει, ΟΚ;

Καλοτάξιδο και καλορίζικο φίλε cmak.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 23, 2017 7:45 am 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Τοποθεσία: Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Καλοτάξιδο! :)
Έκδοση; Τιμή;

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 23, 2017 1:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
2nd gear (καμπίσιος)

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Ναι στο Kodiaq πήγα αν και ενδεχομένως δε χρειαζόμουν τους χώρους αλλά κάλιο νατα παρά πούντα που έλεγε και η γιαγιά μου.
Η τιμολόγηση ήταν και ο βασικός λόγος αγοράς, διότι με 22.800 νομίζω ότι είναι ότι πιο VFM υπάρχει στην αγορά.
Οπότε όπως καταλαβαίνεις κινήθηκα σε 4χ2 έκδοση, Ambition, με τα 125 άλογα η οποία από εξοπλισμό έχει τα πάντα σχεδόν (πιο πλήρης από την έκδοση executive που είχα στο ravaki μου).
Αυτό που σίγουρα θα μου λείψει είναι η τετρακίνηση αλλά ούτως ή άλλως λίγη ήταν η χρήση της και πιστεύω ότι με ένα σετ χιονολάστιχα θα την (ψιλό) αντισταθμίσω.
Ευχαρίστως να παραθέσω τα αρνητικά και τα θετικά αλλά σε παραπάνω από μήνα διότι αν όλα πάνε καλά η παραλαβή θα γίνει Δεκέμβριο/Ιανουάριο.

Καλημέρα και να είμαστε καλά

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 23, 2017 2:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

cmak έγραψε:
Αυτό που σίγουρα θα μου λείψει είναι η τετρακίνηση αλλά ούτως ή άλλως λίγη ήταν η χρήση της και πιστεύω ότι με ένα σετ χιονολάστιχα θα την (ψιλό) αντισταθμίσω.

Ναι, κι εγώ το RAV4 Mk3 δικίνητο το έχω (έκδοση Cityscape), μια χαρά την παλεύει τον περισσότερο καιρό. Με τα κιλά που έχουν τα αμάξια αυτά όμως θέλει προσοχή στην ανηφορική εκκίνηση από στάση, ιδιαίτερα αν είναι φορτωμένα και αν το οδόστρωμα γλιστράει (χιόνι, πάγος, λάσπη, χαλίκια). Σε αυτήν την περίπτωση σκάβουν σπινιάροντας αντί να σκαρφαλώσουν (για το RAV4 Mk3 Cityscape το ξέρω, για το Kodiaq μαντεύω), οπότε αν δεν έχεις πολύ χώρο να πας πίσω να πάρεις φόρα μπορεί να κολλήσεις.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 23, 2017 10:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
2nd gear (καμπίσιος)

kalapodi έγραψε:
cmak έγραψε:

Ναι, κι εγώ το RAV4 Mk3 δικίνητο το έχω (έκδοση Cityscape), μια χαρά την παλεύει τον περισσότερο καιρό. Με τα κιλά που έχουν τα αμάξια αυτά όμως θέλει προσοχή στην ανηφορική εκκίνηση από στάση, ιδιαίτερα αν είναι φορτωμένα και αν το οδόστρωμα γλιστράει (χιόνι, πάγος, λάσπη, χαλίκια). Σε αυτήν την περίπτωση σκάβουν σπινιάροντας αντί να σκαρφαλώσουν (για το RAV4 Mk3 Cityscape το ξέρω, για το Kodiaq μαντεύω), οπότε αν δεν έχεις πολύ χώρο να πας πίσω να πάρεις φόρα μπορεί να κολλήσεις.

ε ναι, αυτά είναι τα καλά της τετρακίνησης. Μπορεί να μη την καταλαβαίνεις πάντα, αλλά είναι εκεί. Αυτός είναι και ο λόγος που είμαι επιφυλακτικός για την επιλογή της δικούνητης έκδοσης αλλά ας όψονται τα 5000 χιλιάρικα παραπάνω. Μας έφαγε η κρίση

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 25, 2017 11:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Καλοριζικο!

ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΩΟ!!!

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 26, 2017 4:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
2nd gear (καμπίσιος)

gatsoulos έγραψε:
Καλοριζικο!

Σε ευχαριστώ gatsoulos.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » ΓΕΝΙΚΑ » Νέα Μέλη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com