Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ » Συναγερμοί

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 18 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εργοστασιακός συναγερμός
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 23, 2018 9:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
1st gear (ασφάλτινος)

Τελικά μετά από τόσα χρόνια επανερχομαι στην πρώτη μου ερώτηση:

Έχει κανείς τοποθετήσει τον Εργοστασιακό Συναγερμό της Toyota (VSS 1) για RAV4 μοντέλο 2009 σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Toyota που να διαθέτει σχετική εμπειρία;
Αν ναι θα παρακαλούσα για σχετικές πληροφορίες και σχετική εμπειρία - σχόλια.
Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Θέμα δημοσίευσης: Εργοστασιακός συναγερμός
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 24, 2018 4:42 pm 
Χωρίς σύνδεση
1st gear (ασφάλτινος)

Επειδή δεν βρίσκω άκρη με τον εργοστασιακό συναγερμό της Toyota για RAV4 μοντέλο 2009 (στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο "Νέος Κηφισός" μου λένε ότι δεν υπάρχει!!!), υπάρχει επί τέλους κανείς που να έχει εγκαταστήσει κάποιο συναγερμό της προκοπής σ' αυτό τ' αμάξι και αν είναι ευχαριστημένος, τον παρακαλώ να μου δόσει τα στοιχεία του συναγερμού αυτού.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 24, 2018 10:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Τοποθεσία: Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Αν υπάρχει κάποιος, διαβάσει το post σου κι έχει διάθεση, θα απαντήσει. Δεν υπάρχει λόγος ν' ανοίγεις κι άλλο θέμα.
Ενημερωτικά, τα τελευταία χρόνια η συμμετοχή έχει μειωθεί δραματικά, οπότε μήν περιμένεις & πολλά. Σου προτείνω να ψάξεις σε forum του εξωτερικού.
http://www.rav4world.com/forums/79-rav4 ... /forums/79
https://www.toyotaownersclub.com/forums ... av-4-club/

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 25, 2018 12:39 am 
Χωρίς σύνδεση
3rd gear (χαλικόπληκτος)
Άβαταρ μέλους

Σε άλλη αντιπροσωπεία έχεις απευθυνθεί? Μήπως γνωρίζουν κάτι?

Απ ότι βλέπω και μετά από τόσα χρόνια ψάχνεις – ρωτάς για το ίδιο πράγμα και μου γεννήθηκε η απορία πως και μετά από τόσα πολλά χρόνια δεν έχεις βγάλει άκρη η έστω πως και δεν έχεις βάλει έναν συναγερμό να κάνεις την δουλειά σου. Στο εμπόριο υπάρχουν συναγερμοί πολύ καλύτεροι και ενδεχομένως να σου βγει και πιο οικονομικά απ ότι ο γνήσιος που έβαζε η Toyota σε αυτά τα μοντέλα.

Όσο αφορά το τελευταίο σου ποστ, θα βοηθούσε να μας πεις τι ζητάς από τον συναγερμό? Τη λειτουργίες θέλεις να έχει και σε τη να σε προστατεύει? Υπάρχουν τόσοι πολλοί συναγερμοί που μπορεί μέχρι και καφέ να σου φτιάξουν χεχεχ.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 25, 2018 10:59 am 
Χωρίς σύνδεση
1st gear (ασφάλτινος)

Έχεις κάποιον της προκοπής, που να καλύπτει τα βασικά, να μού προτείνεις;
Σ' ευχαριστώ.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 25, 2018 12:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
6th gear (λασποτρελλλαμένος)

Clifford, viper. Πλέον είναι και πολύ φτηνοί. Εγώ έχω στο RAV4 έναν clifford του 2005. Τότε είχε στοιχίσει 800€ αν θυμάμαι καλά μαζί με κάποιες πλακέτες για τα παράθυρα. Πλέον τοποθετείς εξαιρετικό συναγερμό με 200€.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 25, 2018 1:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
3rd gear (χαλικόπληκτος)
Άβαταρ μέλους

meco: για αυτό και ρώτησα τι θέλει από έναν συναγερμό. Εάν απλά θέλει να κάνει πίου πίου όταν ανοίξουν την πόρτα ξεκινούν από 50-60 ευρώ. 8-)

Σίγουρα οι μάρκες που προανέφερες όπως και κάποιες άλλες του ανταγωνισμού είναι στην κορυφή της λίστας και είναι συναγερμοί τους οποίους μπορείς να τους "χτίσεις" με επιπρόσθετες λειτουργίες βάζοντας έξτρα αισθητήρες οι πλακέτες.
Με αυτά που έχω δει και ακούσει δεν αξίζει να δώσεις πολλά λεφτά για συναγερμό μιας και όλα τα παραβιάζουν “οι γνώστες” και δεν μιλάω καν να το κάνουν σηκωτό. Εάν δεν θέλεις start engine, turbo timer, πλακέτες για παράθυρα κλπ, τότε το καλύτερο είναι να βάλεις έναν φθηνό και με τα λεφτά που θα περισσέψουν βάζεις και ένα gps tracker.

Προσωπικά και έχοντας στο παρελθόν στην κατοχή μου διάφορα αμάξια με καλούς συναγερμούς , κατέληξα να υποστηρίζω την τελευταία λύση που ανέφερα.

Edit: τα βασικά φίλε soter σου τα προσφέρει και ένας φθηνός συναγερμός που πολλές φορές είναι και πιο αξιόπιστη με λιγότερα κολλήματα η συχνές αλλαγές στην μπαταρία του κοντρόλ λόγο του ότι είναι πιο απλοί και δεν έχουν πολλά πολλά μπιχλιμπίδια πάνω τους :mrgreen:

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 30, 2018 7:38 pm 
Χωρίς σύνδεση
1st gear (ασφάλτινος)

StuparArt έγραψε:
meco: για αυτό και ρώτησα τι θέλει από έναν συναγερμό. Εάν απλά θέλει να κάνει πίου πίου όταν ανοίξουν την πόρτα ξεκινούν από 50-60 ευρώ. 8-)

Σίγουρα οι μάρκες που προανέφερες όπως και κάποιες άλλες του ανταγωνισμού είναι στην κορυφή της λίστας και είναι συναγερμοί τους οποίους μπορείς να τους "χτίσεις" με επιπρόσθετες λειτουργίες βάζοντας έξτρα αισθητήρες οι πλακέτες.
Με αυτά που έχω δει και ακούσει δεν αξίζει να δώσεις πολλά λεφτά για συναγερμό μιας και όλα τα παραβιάζουν “οι γνώστες” και δεν μιλάω καν να το κάνουν σηκωτό. Εάν δεν θέλεις start engine, turbo timer, πλακέτες για παράθυρα κλπ, τότε το καλύτερο είναι να βάλεις έναν φθηνό και με τα λεφτά που θα περισσέψουν βάζεις και ένα gps tracker.

Προσωπικά και έχοντας στο παρελθόν στην κατοχή μου διάφορα αμάξια με καλούς συναγερμούς , κατέληξα να υποστηρίζω την τελευταία λύση που ανέφερα.
Edit: τα βασικά φίλε soter σου τα προσφέρει και ένας φθηνός συναγερμός που πολλές φορές είναι και πιο αξιόπιστη με λιγότερα κολλήματα η συχνές αλλαγές στην μπαταρία του κοντρόλ λόγο του ότι είναι πιο απλοί και δεν έχουν πολλά πολλά μπιχλιμπίδια πάνω τους :mrgreen:

Φίλε μου, σ' ευχαριστώ θερμά. Είσαι πολύ κατατοπιστικός και πειστικός. Μάλλον θ' ακολουθήσω την δική σου επιλογή. Πες μου λοιπόν σε παρακαλώ ποιό GPS Tracker έβαλες και αν είσαι ικανοποιημένος, γιατί και σ' αυτά υπάρχει χάος.
Σ' ευχαριστώ και πάλι.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 18 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Ευρετήριο Δ. Συζήτησης » ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ » Συναγερμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com