Εγγραφή    Σύνδεση    Δ. Συζήτηση    Αναζήτηση    Συχνές Ερωτήσεις

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 135 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Μπασιμο νερών
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 27, 2018 10:25 am 
Χωρίς σύνδεση
1st gear (ασφάλτινος)

Καλημερα σας. Διαβάζοντας σχεδόν όλη τη συνομιλία σε αυτό το θέμα νιώθω λίγο καλύτερα γιατί τελικά δεν ήμουν ο μόνος που πέρασε αυτό το άγχος βλέποντας το αυτοκίνητο του σε αυτή τη κατάσταση. Ούτε φυσικά είμαι ο μόνος που είπα την γυναίκα μου πρίν μπει στο αυτοκίνητο να βγάλει τις γόβες και να βάλει βατραχοπεδιλα. Είναι γενικό το φαινόμενο και έχει ιστορία χρόνια πριν. Θα συμφωνήσω πως είναι πολύ άσχημο ένα αυτοκίνητο τέτοιας ποιότητας και κατασκευής που κοστολογείται 35000 να παρουσιάζει ένα τέτοιου είδους πρόβλημα. Το πιο άσχημο από όλα όμως, διαβάζοντας τα σχόλια, είναι πως αρκετοί από εμάς τους κατόχους έχουμε παράπονα από τις κατά τόπους αντιπροσωπείες. Όταν εμένα μου ζήτησαν 200 ευρώ για να δουν από πού μπαίνουν τα νερά, με υπεροπτικό ύφος 1000 καρδιναλίων, τότε περι τίνος πρόκειται;;; Πρόκειται για υπερκοστολογηση εργασιών σκοπίμως απλά και μόνο για εκμετάλλευση;;;; ή απλη άγνοια που και πάλι δεν δικαιολογείται για αντιπρόσωπο μιας ολόκληρης εταιρίας;;; Όπως και να είναι υπάρχει προβλήμα.... Το οποίο δεν τιμά καθόλου την ΤΟΥΟΤΑ.

*Ελπίζω να μην σας κούρασα απλά ήθελα κ εγώ να καταθέσω το παράπονο μου μετά από την δική μου εμπειρία.

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 22, 2018 2:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
1st gear (ασφάλτινος)
Άβαταρ μέλους

Το θέμα λύνεται πανεύκολα (αν πιάνουν τα χέρια σου) και μου κανει φοβερή εντύπωση η στάση των επίσημων συνεργείων. Βγάζεις καθαριστήρες, βγαζεις το πλαστικο κάλυμμα του "νεροχύτη". Στην πλευρά του συνοδηγού θα δεις το άνοιγμα στο αμάξωμα απο το οποίο μπαίνει ο αέρας στην καμπίνα. Τα νερα μπαίνουν από εκεί γιατι το μέσα πλαστικό καλυμα δεν καλύπτει επαρκώς αυτό το ανοιγμα. Εγω κόλλησα στα τελειώματα του καλύμματος αυτοκόλλητο rubber seal με προφίλ Ρ .(Σαν αυτό που κολλάμε σε παράθυρα και πορτες για καλύτερη εφαρμογή). Αυτό δεν αφήνει το νερο να "γλυφει" προς τα πισω και να στάζει πάνω από το άνοιγμα. Από το 2015, δεν εχω ξαναδεί νερά ούτε μετά από πλύσιμο. Ξαναμονταρεις σωστά και καθάρισες. Ούτε σφουγκαράκια ουτε αντιπροσωπείες. Ασε τους να κάνουν γενικό έλεγχο διαρροών με κόστος 60 και 200 ευρώ και να μας αντιμετωπίζουν σαν ανοιχτά πορτοφόλια.
Θα ανέβαζα φωτογραφίες αλλά δεν με αφήνει ο server...
Όχι πολλές λεπτομέρειες για να μην τις δουν τα συνεργεία και πουλάνε γνώση

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 23, 2018 1:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
6th gear (λασποτρελλλαμένος)
Άβαταρ μέλους

Ωραίος!!!

Αλλά δεν άφησες το αμάξι να θυμίζει παραλία... :lol:

ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΩΟ!!!

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 24, 2018 3:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
RAV4Club Team
RAV4Club Team
Άβαταρ μέλους

Τοποθεσία: Καρντάσι μεγαλωμένο, Χάμω γεννημένο, από Μακεδονία/Κρήτη-Θεσσαλία/Ήπειρο ριζωμένο...
Paralias έγραψε:
Θα ανέβαζα φωτογραφίες αλλά δεν με αφήνει ο server...

Μάλλον κάτι κάνεις λάθος.
Ανέβασμα φωτογραφίας στο forum : viewtopic.php?p=53356#p53356

Δες κι αυτά:
Οδηγίες προς ναυτιλλομένους (FAQ μορφοποίησης κειμένου) : viewtopic.php?f=87&t=3921
Εύρεση παλιού link του R4C που δεν λειτουργεί! : viewtopic.php?f=87&t=4620

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
 Δημοσίευση Δημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 24, 2018 11:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
1st gear (ασφάλτινος)
Άβαταρ μέλους

--lol

gatsoulos έγραψε:
Ωραίος!!!

Αλλά δεν άφησες το αμάξι να θυμίζει παραλία... :lol:

Κορυφή 
 Προφίλ  
Απάντηση με παράθεση  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 135 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com